Ξεκίνησε η αγωνιστική δράση στα γήπεδα ποδοσφαίρου!

Με δύο αγώνες για την προκριματική φάση του κυπέλλου ξεκίνησε η αγωνιστική χρονιά για φέτος .  Στην Γλυφάδα η ομάδα του Α’ Α.Τ. Γλυφάδας , που παρουσιάζεται φέτος ιδιαίτερα ενισχυμένη και με πολλές φιλοδοξίες  δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα και πήρε τη νίκη με το ευρύ σκορ 9-0 απέναντι στο Α.Τ. Εξαρχείων .  Πρωταγωνιστές για τους γηπεδούχους  ήταν  ο ΜΠΟΥΤΑΣΗΣ που πέτυχε 4 γκολ και ο ΚΙΣΣΑΣ που πρόσθεσε άλλα 3.

Στον έτερο αγώνα το Α.Τ. Βουλιαγμένης αντιμετώπισε την Δ .Α. Ε.Ε.Β. σε μια επανάληψη του τελικού κυπέλλου του 2010. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχισαν να προηγηθούν στην πρώτη φάση του αγώνα με όμορφο πλασέ του ΤΣΙΑΜΑΛΟΥ  εκμεταλλευόμενος αδράνεια της άμυνας . Ο ίδιος παίκτης όμως λίγο αργότερα τραυματίστηκε  αποχωρώντας από τον αγωνιστικό χώρο για μεγάλο χρονικό διάστημα αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες . Οι γηπεδούχοι σταδιακά συνήλθαν από το σοκ και άρχισαν να πιέζουν με αποτέλεσμα πριν το ημίχρονο να καταφέρουν να πάρουν τα ηνία του αγώνα με γκολ των ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΟΥ και  ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ .  Με την έναρξη της επανάληψης οι γηπεδούχοι μπήκαν και πάλι νωθρά στον αγωνιστικό  χώρο με αποτέλεσμα η ομάδα της   Δ .Α. Ε.Ε.Β. να κερδίσει αμφισβητούμενο πέναλτι , το οποίο απέκρουσε ο ΟΥΣΙΟΣ .  Το Α.Τ. Βουλιαγμένης από το σημείο εκείνο συνέχιζε να πιέζει , χάνοντας αρκετές ευκαιρίες με τον τερματοφύλακα ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟ να πραγματοποιεί κάποιες πολύ όμορφες αποκρούσεις κρατώντας έτσι το ρευστό 2-1 . Στο τέλος οι φιλοξενούμενοι ανοίχτηκαν για να ισοφαρίσουν , με την επανείσοδο του ΤΣΙΑΜΑΛΟΥ , ωστόσο οι γηπεδούχοι με γκολ των  ΒΑΤΣΙΟΥ και  ΤΣΙΒΙΚΗ ΄΄καθάρισαν ΄΄ την πρόκριση .

Α’ Α.Τ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ – Α.Τ. ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 9-0 ( 4 ΜΠΟΥΤΑΣΗΣ , 3 ΚΙΣΣΑΣ , ΒΡΑΝΤΖΑΣ , ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ )

Α.Τ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  – Δ .Α. Ε.Ε.Β. 4-1 ( ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΟΣ , ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΑΤΣΙΟΣ, ΤΣΙΒΙΚΗΣ  – ΤΣΙΑΜΑΛΟΣ ) .

Την ερχόμενη εβδομάδα ξεκινάει και η πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος με τις κάτωθι αναμετρήσεις  :