Συνεχίζεται η αγωνιστική δράση!!!!

ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

Πραγματοποιήθηκαν οι πρώτοι ημιτελικοί του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου . Η Δ/νση Μεταγωγών έκανε περίπατο στην έδρα του Α.Τ. Αγίου Δημητρίου νικώντας 0-6 . Το σκορ θα μπορούσε να πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις , ωστόσο ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων ΝΙΚΑΚΗΣ πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση , ενώ και οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν σε δύο χτυπήματα πέναλτι , παρόλα αυτά είχαν σε πολύ καλή μέρα τους επιθετικούς τους ΤΖΑΝΕΤΟ , ΤΑΜΠΑΚΗ και ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ οι οποίοι σκόραραν από δύο τέρματα . Η Δ/νση Μεταγωγών , που από την αρχή της χρονιάς φάνταζε το ακλόνητο φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος περιμένει απλά να μάθει τον αντίπαλό της στον τελικό . Στον δεύτερο ημιτελικό το Α.Τ. Βουλιαγμένης , σε ένα κακό παιχνίδι , έφυγε με την ισοπαλία με 1-1 από την έδρα του Δ.Α.Α./Τ.Ε.Λ. Οι περσινοί κυπελλούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με ένα πολύ όμορφο σουτ από πλάγια θέση του ΤΣΙΒΙΚΗ , γκολ για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι για τον μεσοεπιθετικό του Α.Τ. Βουλιαγμένης , μετά από κεφαλιά ασίστ του ΔΕΒΕΤΖΟΠΟΥΛΟΥ . Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν πολύ γρήγορα και ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ εκμεταλλευόμενος ασυνεννοησία στην άμυνα των αντιπάλων του έκανε το 1-1 . Το αποτέλεσμα , που κρίνεται δίκαιο , έμεινε μέχρι το τέλος με τις δύο ομάδες να ανανεώνουν το ραντεβού τους για τον επαναληπτικό με τα πάντα να είναι ανοιχτά σε σχέση με την πρόκριση στον τελικό.

Για τον θεσμό του κυπέλλου Φιλίας είχαμε συναρπαστικά σε εξέλιξη ματς με μεγάλες ανατροπές και πολλά γκολ . Το Α.Τ. Βριλησσίων προκρίθηκε για ακόμη μια φορά χωρίς αγώνα στην επόμενη φάση . Εκεί θα αντιμετωπίσει το Α.Τ. Αμπελοκήπων το οποίο επικράτησε με 3-2 του , χτυπημένου για άλλη μια φορά με απουσίες , Α.Τ. Γλυφάδας . Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στο Α.Τ. Εξαρχείων και το Α.Τ. Καλλιθέας , με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 3-3 στην κανονική διάρκεια του παιχνιδιού . Στην παράταση καθοριστική ήταν για τους φιλοξενούμενους η είσοδος στο παιχνίδι του πρώτου σκόρερ του πρωταθλήματος ΓΚΙΟΛΑ ο οποίος με τρία τέρματα συνέβαλε τα μέγιστα στην τελική νίκη της ομάδας του με 3-7 . Την ΄΄μπουκιά ΄΄ μέσα από το στόμα της Δ.Α.Ε.Ε.Β. πήρε η Υ.Α.Π.Δ. . Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο σκορ με 2-0 , αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη , μείωσαν σε 2-1 και στην εκπνοή του αγώνα ισοφάρισαν σε 2-2 . Στην παράταση η ομάδα της Υ.Α.Π.Δ. πέτυχε το 2-3 αποτέλεσμα το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος πανηγυρίζοντας έτσι την πρόκριση της στα ημιτελικά .

Την επόμενη εβδομάδα θα έχουμε τους επαναληπτικούς αγώνες των ημιτελικών του Πρωταθλήματος :