1οι αγώνες αξιολόγησης – επίδειξης αντισφαίρισης, βασικό επίπεδο 22/06/2023.

Την Πέμπτη 22/06/2023 πραγματοποιήθηκαν οι 1οι αγώνες αξιολόγησης – επίδειξης αντισφαίρισης της Αθλητικής Ένωσης Αστυνομικών Ελλάδος, για την κατηγορία του βασικού επιπέδου.

Οι αγώνες επίδειξης αποτέλεσαν ένα είδος αξιολόγησης της αγωνιστικής κατάστασης και ετοιμότητας των αθλητών, οι οποίοι συμμετείχαν στις προπονήσεις αντισφαίρισης κατά τη διάρκεια της χρονιάς καθώς και αποτίμησης των προσπαθειών που καταβάλει η επιτροπή αντισφαίρισης για την αγωνιστική χρονιά η οποία ολοκληρώνεται σύντομα.

Μεγάλος νικητής της κατηγορίας αναδείχθηκε ο αθλητής Ιωάννης Λιανός, ο οποίος νίκησε στον τελικό τον αθλητή Ευάγγελο Σταματελόπουλο. Την τρίτη θέση κατέκτησε ο αθλητής Παναγιώτης Λαχανάς και την τέταρτη ο αθλητής Ρήγας Ουσταμπασίδης.

Σύντομα θα διεξαχθούν και οι αγώνες για την κατηγορία του αγωνιστικού επιπέδου.

Ο Πρόεδρος Α/Α΄ Γεώργιος Τζατζάκης και τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου της Αθλητικής Ένωσης Αστυνομικών Ελλάδος συγχαίρουν τους συμμετέχοντες αθλητές για την αγωνιστικότητά τους καθώς και την επιτροπή για το έργο που επιτελεί.