2η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Αστυνομικών Υπηρεσιών Ν. Αττικής

Με πλούσιο θέαμα, πολλά γκολ και αναβολές συνεχίστηκε το πρωτάθλημα
ποδοσφαίρου αστυνομικών Ν. Αττικής αναλυτικά για τον :
Α’ ΟΜΙΛΟ :
Η ομάδα του Δ.Α.Α/Τ.Ε.Λ. ανέτρεψε τις άσχημες εντυπώσεις από την ήττα της πρεμιέρας
και επιβλήθηκε άνετα με 5-1 του Α.Τ. Αγ. Παντελεήμονα που παρουσιάστηκε με πάρα
πολλές ελλείψεις . Καταιγιστική ήταν η Δ/νση Μεταγωγών που συνέτριψε με 11-2 το Α.Τ. Εξαρχείων. Οι γηπεδούχοι επέβαλαν τον ρυθμό τους από την αρχή δημιουργώντας πολλές
φάσεις και έδειξαν ότι πολύ δύσκολα θα βρεθεί ομάδα να τους αντιμετωπίσει . Οι
φιλοξενούμενοι είχαν την ατυχία να αντιμετωπίσουν δύο από τις καλύτερες ομάδες του
πρωταθλήματος στις πρώτες αγωνιστικές και ελπίζουν σε καλύτερη συνέχεια, Δεύτερη
σερί νίκη και για την ομάδα του Δ.Α.Α. /Υ.Ε.Λ., η οποία έχοντας σε μεγάλη μέρα τους
επικεφαλής του πίνακα των σκόρερ του πρωταθλήματος (ΜΑΛΑΜΗ , ΜΠΕΚΑΤΩΡΟ )
επιβλήθηκαν με 5-1 της ΔΙ.ΑΣ.Ν/Α Αττικής. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν βελτιωμένοι από
την πρεμιέρα και πέτυχαν το πρώτο τους γκολ στο πρωτάθλημα , Χρυσή νίκη με 2-0 πέτυχε
η Υποδ/νση Τροχαίας Αθηνών επί της Δ.Α.Ε.Ε.Β. , μια ιδιαίτερα σημαντική νίκη μιας και οι δύο ομάδες αναμένεται να κοντραριστούν μέχρι τέλους για την πρόκριση στην επόμενη φάση .Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι με διακοπές και εντάσεις το Α.Τ. Ομόνοιας ηττήθηκε στην έδρα του με 0-2 από την Υ.Α.Π.Δ. Αποβλήθηκε ο ποδοσφαιριστής ΚΟΝΤΑΚΤΣΗΣ του Α.Τ. Ομονοίας (Τιμωρία έξι αγωνιστικών ) , ο υπεύθυνος των γηπεδούχων ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ (Τιμωρία τριάντα ημερολογιακών ημερών από τους αγωνιστικούς
χώρους ) και από τους φιλοξενούμενους ο ποδοσφαιριστής ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ( Τιμωρία μιας αγωνιστικής ) .
Β’ ΟΜΙΛΟ :
Μόλις δύο αγώνες διεξήχθησαν για τον Β’ όμιλο , λόγω των αυξημένων υπηρεσιακών των ομάδων . Στην πρεμιέρα της στο πρωτάθλημα η Α.Ε.Α./Φρουρά επικράτησε 4-1 στην έδρα της επί του Α.Τ. Γλυφάδας . Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και βρέθηκαν να προηγούνται 0-1 . Το ημίχρονο τελείωσε με αυτό το σκορ με τις δύο ομάδες να ζητούν από ένα πέναλτι και τους γηπεδούχους να χάνουν κάποιες ευκαιρίες να ισοφαρίσουν . Στο δεύτερο ημίχρονο η Α.Ε.Α./Φρουρά μπήκε πιο δυνατά και ισοφάρισε ο αρχηγός της ομάδας ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ κερδίζοντας το ριμπάουντ μετά από άστοχη εκτέλεση πέναλτι . Δυστυχώς μετά από λίγο ο σκόρερ τραυματίστηκε σοβαρά με αποτέλεσμα να παραμείνει εκτός αγωνιστικής δράσης για τρείς μήνες . Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν λίγο μετά την ισοφάριση με σουτ του ΚΑΛΙΑΚΟΥ . Το Α.Τ. Γλυφάδας αναγκαστικά ανοίχθηκε και δημιούργησε ευκαιρίες τις οποίες δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ κάτι που κατάφεραν οι αντίπαλοί τους που με δύο γκολ διαμόρφωσαν το τελικό 4-1 . Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα κατέκτησε το Α.Τ. Καλλιθέας επικρατώντας με 4-2 του Α.Τ. Αμπελοκήπων . Αμφίρροπο ήταν το πρώτο ημίχρονο που έληξε με τις δυο ομάδες ισόπαλες με 1-1 . Στο δεύτερο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και εκμεταλλευόμενοι τον τραυματισμό του ΚΟΥΡΗ έκαμψαν την αντίσταση των φιλοξενούμενων .
Παράλληλα διεξήχθη και ο εξ αναβολής αγώνας για την προκριματική φάση του κυπέλλου ανάμεσα στην Υ.Α. Προέδρου Κυβερνήσεως και την ΔΙ.ΑΣ. Ν/Α Αττικής . Όπως ήταν αναμενόμενο οι περσινοί φιναλίστ του πρωταθλήματος κέρδισαν εύκολα με 7-2 και στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσουν την Υποδ/νση Τροχαίας Αθηνών.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα οι βαθμολογίες και οι σκόρερ :
Α’ ΟΜΙΛΟΣ :
Δ.Α.Α / Τ.Ε.Λ. – Α.Τ. ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ 5-1 (ΚΟΥΡΤΟΓΛΟΥ 2 , ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ 2 ,
ΑΘΑΝΑΣΕΛΟΣ – ΜΠΟΥΚΑΣ ΑΥΤΟΓΚΟΛ )
Α.Τ. ΟΜΟΝΟΙΑΣ – Υ.Α.Π.Δ. 0-2 (ΛΟΥΤΣΟΣ , ΠΑΛΑΜΙΔΑΣ )
Δ/ΝΣΗ ΜΕΤΑΓΩΓΩΝ – Α.Τ. ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 11-2 (ΤΣΑΥΛΟΣ 3 , ΤΑΜΠΑΚΗΣ 2 , ΜΠΟΥΓΑΤΣΙΑΣ 2
,ΤΖΑΝΕΤΟΣ 2 , ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ — ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΡΜΟΥΤΑΣ)
Δ.Α.Α./Υ.Ε.Λ. –ΔΙ.ΑΣ.Ν/Α ΑΤΤΙΚΗΣ 5-1 (ΜΑΛΑΜΗΣ 3 , ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΣ 2 , ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ 1 –