3η αγωνιστική Πρωταθλήματος

Την περασμένη εβδομάδα είχαμε την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η αγωνιστική μέρα άνοιξε με τον αγώνα της ΥΚΑ εναντίον της ΥΑΑ όπου η ομάδα της ΥΚΑ έχτισε μία διαφορά στο ημίχρονο όπου και τη διατήρησε μέχρι το τέλος. Σε επόμενο παιχνίδι η ομάδα της ΔΑΕΑ/ΥΜΕΤ ήταν καταιγιστική απέναντι στην ομάδα του ΤΑ Παπάγου Χολαργού παίρνοντας τη νίκη με το ευρύ 34-96. Το τρίτο παιχνίδι της ίδιας μέρας και ώρας ήταν αυτό μεταξύ της ΥΑΜΚΠΠ με αντίπαλο τη ΔΟΑ. Εκεί μέχρι το ημίχρονο ο αγώνας ήταν κλειστός σε σκορ με τη διαφορά να κυμαίνεται στο καλάθι. Στο τρίτο τέταρτο η ομάδα της ΥΑΜΚΠΠ πήρε τη διαφορά που επιζητούσε και τη διατήρησε κατακτώντας το ροζ φύλλο αγώνα. Στη δεύτερη μέρα της αγωνιστικής είχαμε τον αγώνα μεταξύ του ΑΤ Δημοτικού Θεάτρου με το ΑΤ Αμπελοκήπων όπου η διαφορά 12 πόντων που έχτισε η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν αρκετή για να της χαρίσει τη νίκη στο τέλος. Τελευταίο ματς της αγωνιστικής ήταν το ΤΔΜΑ-ΔΑΑΑ με την κάθε ομάδα να έχει από ένα ημίχρονο. Το πρώτο άνηκε στην φιλοξενούμενη όπου και προηγούταν με διαφορά 13 πόντων. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ρόλοι άλλαξαν και η ομάδα του ΤΔΜΑ παίζοντας ωραίο μπάσκετ ανέκαμψε, μείωσε την διαφορά και τέλος και τη νίκη με 47-36. Το ματς του ΑΤ Λαυρεωτικής με αντίπαλο τη ΓΔΠΕΕΣ κρίθηκε άνευ αγώνα στο 20-00 υπέρ της Λαυρεωτικής λόγω αδυναμίας της ΓΔΠΕΕΣ.

Αναλυτικά οι βαθμολογίες των ομίλων πατήστε εδώ.