5η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Αστυνομικών Υπηρεσιών Ν. Αττικής

Για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος στον Α’ όμιλο είχαμε αγωνιστική δράση μόλις σε ένα παιχνίδι λόγω αναβολής των παιχνιδιών για υπηρεσιακούς λόγους και αναμετρήθηκαν οι δύο ομάδες με τους λιγότερους βαθμούς,  προσφέροντας πλούσιο θέαμα σε ένα ανοικτό παιχνίδι το Α.Τ Αγ. Παντελεήμονα, με εκπληκτική εμφάνιση του ΦΩΤΑΚΗ που πέτυχε 5 γκολ , επικράτησε με 4-6 στην έδρα του Α.Τ. Εξαρχείων . Στο ντέρμπυ κορυφής του Β’ ομίλου το Α.Τ. Βουλιαγμένης φιλοξένησε την Α.Ε.Α. Φρουρά. Το παιχνίδι ήταν σε όλη τη διάρκεια του αμφίρροπο και οι γηπεδούχοι αγωνιζόμενοι χωρίς τους πρώτους σκόρερ τους ΛΟΥΡΗ και ΒΑΦΕΙΑΔΗ έδωσαν βάση στον αμυντικό κομμάτι. Και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να προηγηθούν,  ωστόσο στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου ο ΜΑΓΓΙΖΗΣ του Α.Τ. Βουλιαγμένης  με απευθείας σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Η Υ.Α. Προέδρου Κυβέρνησης κατέβηκε με πολλές ελλείψεις με αποτέλεσμα να μείνει στο 3-3 με το Α.Τ. Γλυφάδας  χάνοντας δύο πολύτιμους  βαθμούς στην προσπάθεια της να περάσει στην επόμενη φάση. Στην έδρα του το Α.Τ. Βριλησσίων,  με φόρα μετά την πρώτη του νίκη την προηγούμενη αγωνιστική,   ξεκίνησε δυνατά και έχοντας και πάλι σε πολύ καλή μέρα τον επιθετικό της ΚΟΥΚΑΡΗ βρέθηκε να προηγείται με 2-0 του Α.Τ. Καλλιθέας ενώ είχαν ευκαιρίες να αυξήσουν τον δείκτη του σκορ. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν πριν κλείσει το ημίχρονο με 1-2 και στο δεύτερο ημίχρονο αφυπνίστηκαν και εκμεταλλευόμενοι τις αναγκαστικές αλλαγές των γηπεδούχων γύρισαν το παιχνίδι κερδίζοντας με 2-4. Τέλος εύκολο έργο είχε όπως αναμενόταν το Α.Τ. Αγίου Δημητρίου κερδίζοντας το Α.Τ. Χολαργού με 4-0, χάνοντας πολλές ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα τέρματα . Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ :
Α’  ΟΜΙΛΟΣ :     ΔΙ.ΑΣ.Ν/Α ΑΤΤΙΚΗΣ – Δ.Α.Α / Τ.Ε.Λ    0-3 (Άνευ αγώνα )
Α.Τ. ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ   – Α.Τ. ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ 4-6 (ΜΠΙΝΑΣ , ΣΦΥΡΛΑΣ , ΚΑΡΑΖΟΥΠΗΣ , ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ – 5 ΦΩΤΑΚΗΣ , ΚΩΣΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ )
Υ.Α.Π.Δ —  ΥΠΟ/ΝΣΗ ΤΡΟΧΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ  3-0 (Άνευ αγώνα )
Δ.Α.Ε.Ε.Β  — Α.Τ. ΟΜΟΝΟΙΑΣ    ΑΝΑΒΟΛΗ
Δ.Α.Α./Υ.Ε.Λ. —  Δ/ΝΣΗ ΜΕΤΑΓΩΓΩΝ   ΑΝΑΒΟΛΗ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ :  Α.Τ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ– Α.Ε.Α./ΦΡΟΥΡΑ  1-0 (ΜΑΓΓΙΖΗΣ )
Υ.Α. ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ   — Α.Τ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ   (2 ΤΣΕΡΟΣ , ΜΠΙΤΖΑΝΗΣ –
Α.Τ. ΒΡΙΛΛΗΣΙΩΝ — Α.Τ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (2 ΚΟΥΚΑΡΗΣ -ΓΚΙΟΛΑΣ , ΤΣΙΛΙΚΟΣ , ΚΟΚΟΦΕΙΑΔΗΣ , ΓΑΛΕΑΣ)
Α.Τ. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ    –  Α.Τ. ΧΟΛΑΡΓΟΥ 4-0 (2 ΜΑΚΡΗΣ , ΜΠΛΕΤΣΑΣ , ΚΟΥΚΟΦΙΚΗΣ )