6η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Αστυνομικών Υπηρεσιών Ν. Αττικής

Αρκετές εκπλήξεις είχαμε στην 6η αγωνιστική με τους δύο ομίλους να παίρνουν φωτιά και πολλές ομάδες να διεκδικούν με αξιώσεις την πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος .
Για τον Α’ όμιλο το Δ.Α.Α./Τ.Ε.Λ. έπιασε κορυφή επικρατώντας της Δ.Α.Ε.Ε.Β.,  σε ένα όμορφο παιγνίδι με 6-3 . Η Δ.Α.Ε.Ε.Β. με την ήττα της αυτή έχασε πολλές από τις ελπίδες της για πρόκριση. Το Α.Τ. ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ έκανε την μεγάλη έκπληξη και εκμεταλλευόμενο τις πολλές ελλείψεις των γηπεδούχων πήρε την πρώτη του  νίκη στην έδρα της Υ.Α.Π.Δ. με 3-5 . Στο ντέρμπι της αγωνιστικής το Α.Τ. Ομόνοιας συνέχισε την ανοδική του πορεία και πήρε τους πολύτιμους τρείς βαθμούς κερδίζοντας το Δ.Α.Α./Υ.Ε.Λ. με 2-0 . Οι φιλοξενούμενοι, έχουν δύσκολο πρόγραμμα στη συνέχεια  και θα δώσουν μεγάλη μάχη για την είσοδό τους στην τετράδα .
Για τον Β’ όμιλο είχαμε το τοπικό ντέρμπι της Νοτιοανατολικής Αττικής ανάμεσα στο Α.Τ. Γλυφάδας και το Α.Τ. Βουλιαγμένης .  Σε ένα παιχνίδι ΄΄ ρωσική ρουλέτα ΄΄, με μεγάλη ενδιαφέρον και αγωνία οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με 5-4 . Το Α.Τ. Βουλιαγμένης ήταν αυτό που μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 0-1 με σουτ του ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ , στην πρώτη του εμφάνιση στην αρχική 11αδα της ομάδας . Το Α.Τ. Γλυφάδας αντέδρασε γρήγορα και έχοντας σε πολύ καλή μέρα τους γρήγορους επιθετικούς του ΚΙΣΣΑ και ΣΕΙΤΑΝΙΩΤΗ  ανέτρεψε το σκορ σε 2-1 με τη λήξη του ημιχρόνου . Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ , βάλθηκε να εκθέσει τον προπονητή των κυπελλούχων ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ , πετυχαίνοντας με όμορφη προβολή  το 2-2 , ενώ μετά από λίγο έγινε και το 2-3 με αυτογκόλ του ΙΝΤΖΟΓΛΟΥ μετά από παράλληλη σέντρα του ΔΕΒΕΤΖΟΠΟΥΛΟΥ . Οι γηπεδούχοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και αγωνιζόμενοι με πάθος απάντησαν με δύο τέρματα κάνοντας το 4-3 . Ο τρελός ρυθμός του αγώνα συνεχίστηκε με τον  ΜΑΓΓΙΖΗ , να σκοράρει για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική κάνοντας   με κεφαλιά το  4-4 , ενώ μετά από λίγο μετά από αδράνεια της άμυνας του Α.Τ. Βουλιαγμένης  με κοντινή προβολή έγινε το τελικό 5-4 . Με τη νίκη του αυτή το Α.Τ. Γλυφάδας πλησίασε της θέσεις της τετράδας , σε έναν όμιλο  όπου , όλα είναι ρευστά με τις  επτά από τις εννιά ομάδες διεκδικούν την πρόκριση στην επόμενη  φάση . Για ακόμη ένα παιχνίδι η Προεδρία της Κυβέρνησης αγωνίστηκε με πολλές απουσίες  με αποτέλεσμα να ηττηθεί στην έδρα του Α.Τ. Αμπελοκήπων με 1-0 χάρις σε τέρμα που σημείωσε ο ΓΟΥΒΑΛΑΡΗΣ στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Στα τελευταία λεπτά κρίθηκε και το  ντέρμπυ κορυφής  ανάμεσα στο Α.Τ. Καλλιθέας και το Α.Τ. Αγ. Δημητρίου , με τους γηπεδούχους να χάνουν πολλές ευκαιρίες , με αποτέλεσμα να τους τιμωρήσει ο ταχύτατος  ΧΑΡΔΑΛΟΥΠΑΣ . Σπουδαία νίκη για την ομάδα του Α.Ε.Α./Φρουρά απέναντι στο Α.Τ. Βριλησσίων με σκορ 4-2 . Αναλυτικά οι σκόρερ: